IV Maraton Karpiowy - Gackomania

W dniach od 15 do 18 sierpnia na zbiorniku „Podkowa” w Gackach rozegrany został IV Maraton karpiowy zorganizowany przez koło Polskiego Związku Wędkarskiego nr 8 w Gackach. Głównym pomysłodawcą oraz odpowiedzialnym za organizację, pozyskanie sponsorów i przeprowadzenie zawodów był kapitan sportowy naszego koła kol. Przemysław Badurak. W działaniach wspierali go inni członkowie naszego koła a szczególnie kol. Tomasz Bigos, Włodzimierz Boruń, Stanisław Gzyl, Mariusz Wołowiec oraz Stanisław Woźniak.

Głównym sponsorem zawodów był kol. Rafał Matuszewski właściciel firmy Bandit-Carp a pozostałymi sponsorami: Kopalnia Gipsu „Leszcze” S.A., Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Dla Ponidzia”, Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów, ZAK-BUS, Salon Wędkarsko-Zoologiczny Rybka, radny rady gminy Pińczów Marcin Saltarski oraz Włodzimierz Boruń.

Zawody rozpoczęły się o godzinie 10 °° w dniu 15 sierpnia od powitania wszystkich uczestników, sponsorów innych przybyłych gości i kibiców oraz przedstawienia regulaminu zawodów i losowania stanowisk.

Na starcie stanęło 16 dwuosobowych drużyn reprezentujących kilka okręgów wędkarskich Polskiego Związku Wędkarskiego: katowickiego, kieleckiego i krakowskiego.

W czasie trwania zawodów codziennie w godzinach popołudniowych kol. Wodzimierz Boruń serwował smaczne potrawy przygotowywane na wojskowej kuchni polowej.

W wyniku czterodniowych zmagań wyłoniono następujących zwycięzców:

Klasyfikacja indywidualna

1. miejsce Kamil Irla koło Gacki – 19 600 pkt.

2. miejsce Michał Szostak koło Busko-Zdrój – 17 100 pkt.

3. miejsce Paweł Pol koło Jędrzejów – 9 200 pkt.

4. miejsce Piotr Gierek Katowice – 9 000 pkt.

5. miejsce Karol Grochowina Gacki – 4 400 pkt.

6. miejsce Karol Malarczyk Kielce – 4 100 pkt.

7. miejsce Artur Różalski Busko-Zdrój 3 200 pkt.

Klasyfikacja drużynowa:

1. miejsce Paweł Chwięckowski – Kamil Irla

2. miejsce Krzysztof Sarna – Michał Szostak

3. miejsce Paweł Pol – Artur Różalski

Nagrodę za złowienie największej ryby zawodów otrzymał Kamil Irla – amur o długości 108 cm i wadze 15,2 kg.

W ceremonii wręczania nagród oprócz sponsorów uczestniczył dyr. ZO PZW Kielce kol. Czesław Grychowski, który ufundował puchar za największą złowioną rybę oraz kol. Lech Suliga członek kolegium sędziowskiego.